W każdym człowieku tkwią właściwie trzej ludzie: jeden, który mówi, drugi, który słucha, trzeci, który umie milczeć...

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego”

Powiatowy Dzień Języków Obcych w Radomsku
   24 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już edycji Powiatowego Dnia Języków Obcych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Radomsku.
   Impreza miała na celu propagowanie naukę języków obcych i zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy dotyczącej krajów nauczanych języków, podniesienie poziomu umiejętności językowych, poznawanie kultury krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, krajów frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych.
W ramach Powiatowego Dnia Języków Obcych nasi uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:
 • Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi;
 • Konkurs na scenkę w języku obcym;
 • Konkurs na prezentacje multimedialną wybranego kraju europejskiego;
 • Prezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej „Pokaz mody”.
 • Poniżej prezentujemy sukcesy Naszych Uczniów i zapraszamy do video i fotorelacji (zakładka Galeria) z tego wydarzenia!
 • I miejsce: Daria Gajda, Filip Anszperger, Amelia Ochnio – Pokaz mody.
 • II miejsce: Anna Brząkała, Kinga Wysocka, Małgorzata Stępień, Olaf Dawid – scenka w języku angielskim.
 • II miejsce: Marta Gąciarek – plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi.
 • Wyróżnienie: Zuzanna Grzejszczak – plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi.
 • Wyróżnienie: Jan Pawelec, Rozalia Piskorska - prezentacja multimedialna wybranego kraju europejskiego.
 • Do konkursów uczniowie przygotowywali się z pomocą p. M. Bugajskiej.


   


   

  Nasz uczeń zwycięzcą międzypowiatowego konkursu z języka niemieckiego
     W dniu 24 stycznia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników międzypowiatowych zmagań konkursowych z języków obcych nowożytnych (języka niemieckiego, angielskiego oraz francuskiego). Organizatorem ambitnego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, który w ramach VII Powiatowego Dnia Języków Obcych przygotował między innymi konkursy językowe, w których mogli uczestniczyć uczniowie szkół nie tylko z rejonu powiatu radomszczańskiego, ale również powiatów sąsiadujących z nim. Uczeń naszego gimnazjum Bartłomiej Bednarz (klasa II c) – kontynuując szkolną tradycję – został laureatem konkursu z języka niemieckiego, zajmując I miejsce w kategorii „Prezentacja multimedialna”, przedstawiając w sposób audio-wizualny jedno z państw obszaru niemieckojęzycznego. Tematem projektu Bartka były ciekawe miejsca w Niemczech, w swojej prezentacji zaprosił widzów do interaktywnej podróży do Berlina, nad Jezioro Bodeńskie, do Szwarcwaldu, w malownicze zakola Renu (Skała Lorelei), do baśniowych zamków Ludwika II Bawarskiego (Neuschwanstein), do Parku Rozrywki k. Rust (Europa-Park), do Kolonii, a na koniec w piękne zaśnieżone Alpy Niemieckie (Zugspitze).
     Szczegółowe sprawozdanie z finału konkursu wraz z galerią zdjęć znajdują się między innymi na stronie internetowej : Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, na portalu Radomsko - nasze miasto oraz w materiałach Telewizji NTL.
  Gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi, który przygotował tak wspaniałą i pouczającą prezentację, życząc jednocześnie wytrwałości w kolejnych zmaganiach językowych!

   


   

  Projekt edukacyjny „Mały Pitagoras”
     Uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pt. „Mały Pitagoras” w listopadzie i grudniu 2017 r. przeprowadzili w gminnych przedszkolach zajęcia z matematyki z dziećmi 5-cio i 6-letnimi. Zajęcia te były dostosowane do danej grupy wiekowej i miały na celu poszerzenie wiedzy młodego pokolenia i wstępne zaznajomienie ich z „królową nauk”. Za zgodą dyrekcji przedszkoli w Kleszczowie, Łuszczanowicach oraz w Łękińsku uczniowie pod opieką pań: Julity Gonery, Agnieszki Perońskiej i Anny Dominiak zrealizowali wspaniałe lekcje łączące naukę matematyki i zabawę. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, które wyznaczyli im gimnazjaliści, a wspólna zabawa pokazała z jaką sympatią dzieci przyjęły uczniów naszej placówki.

  Zapraszamy do galerii!

   


   

  Noworoczne Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie
     W dniu 5 stycznia 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego koła Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej św. Barbary w Kleszczowie. W trwającej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia uczniowie przygotowali oprawę muzyczną do wspólnego kolędowania. Przybliżyli również znaczenie symboli związanych ze świętami m.in. drzewka iglastego, dzielenia się opłatkiem czy też kultu św. Mikołaja. Uczniowie podzielili się informacjami o tradycjach bożonarodzeniowych w innych krajach. Wspólne kolędowanie zakończyło się życzeniami noworocznymi i wręczeniem upominku dla pensjonariuszy. Pobyt w Domu Opieki sprawił mieszkańcom dużą radość i pozwolił na oderwanie się choć przez chwilę od codziennej monotonii. A dla uczniów był kolejnym dobrym doświadczeniem.

  Zapraszamy do galerii!

   


   

  Świąteczna Kawiarenka
     W dniu 19.12.2017r. w Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kleszczowie została przeprowadzona akcja charytatywna „Kawiarenka Świąteczna” przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod okiem opiekuna Pani Magdy Szczęsnej. Od drugiej przerwy na holu przy sekretariacie szkoły uczniowie mogli wesprzeć nasze cele charytatywne zakupując wspaniałe słodkości, rozmaite wypieki i pyszną gorącą czekoladę. Udało nam się stworzyć wspaniałą świąteczną atmosferę, która każdemu się w tym dniu udzielała. Uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie kupowali wypieki, siadając w naszej kawiarence i delektując się smakiem. W tle grały polskie i zagraniczne kolędy. Uzbierany dochód Szkolne Koło Wolontariatu przeznaczy na cele charytatywne i pomoc dla potrzebujących osób.

   


   

  LITERATURA I PLASTYKA - Wizualizacja plastyczna poezji ks. Jana Twardowskiego
     Środkiem wyrazu plastycznego dla poezji ks. Jana Twardowskiego są struktury jesiennych liści platanu i spodów butów wykonane w technice frotażu. Kompozycje plastyczne wprowadzają widza w egzystencjalny kierunek filozoficznych prawd wiary poety. Poezja ks. Jana Twardowskiego podaje dogmaty wiary religijnej bez patosu, bez surowości nakazów i zakazów, bez lęku, głosząc, że ma być ona pomocą i nadzieją dla człowieka.    Prace plastyczne powstały na zajęciach koła plastycznego. Zapraszamy do galerii!

   


   

  POLSKI FILM, KTÓRY PODBIJA ŚWIAT
     W dniu 14 grudnia 2017r. grupa 39 uczniów naszego gimnazjum obejrzała w Bełchatowie film animowany pt: „Twój Vincent”. Niezwykła historia życia i zagadkowej śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha została opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Film który zmienia historię kina. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata. Dzieła van Gogha ożyły i przemówiły.

   


   

  Udział naszych uczniów w koncercie charytatywnym
     W dniu 15 grudnia 2017 r. grupa 18 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w koncercie charytatywnym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (strona szkoły: http://www.muzycznapiotrkow.pl). Koncert odbył się w ramach projektu przeprowadzonego przez studentki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – jego założeniem była pomoc dla wychowanków piotrkowskiego Domu Dziecka. W koncercie wystąpiły: Piotrkowska Orkiestra Kameralna oraz uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Ewy Izydorczyk-Grzelak. Wśród muzyków znalazła się nasza utalentowana uczennica klasy II c Zuzanna Grzejszczak, która grała na skrzypcach (I sekcja). Szczegółowe informacje na temat koncertu zostały zamieszczone w „Gazecie Trybunalskiej” (http://gazetatrybunalska.pl/2017/12/piotrkow-charytatywny-koncert-w-szkole-muzycznej/). Podczas koncertu zostały wykonane utwory prezentujące muzykę filmową oraz kolędy, do których wykonania publiczność włączyła się swoim śpiewem.
     Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wysłuchania tak wspaniałego koncertu muzycznego. Gratulujemy Zuzi sukcesów i życzymy kolejnych!

   


   

  Azymut zawód II
     Konkurs "Azymut zawód II" organizowany był przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łodzi z jednostkami podległymi.    Celem konkursu było propagowanie wiedzy o świecie zawodów i rynku pracy oraz uświadomienie zmiennego zapotrzebowania na zawody w czasie zanikania jednych i pojawiania się nowych zawodów. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie musiały przygotować prezentację multimedialną na wybrany przez siebie zawód. Prace konkursowe można było wykonać indywidualnie lub w zespołach (max. trzy osobowych). Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace, które później zostały nagrodzone. Uczniowie z naszego gimnazjum zajęli poszczególne miejsca:
 • I miejsce- Magdalena Pękala IIa
 • Wyróżnienie- Zuzanna Grzejszczak IIc i Bartłomiej Bednarz IIc
 • Wyróżnienie- Daria Gajda IIIc
 •    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 05.12.2017r. w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi.

  Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

   


   

  Across Cultures - szkolna gazetka anglojęzyczna
     Uczniowie naszego gimnazjum zachęcają do czytania naszego szkolnego czasopisma w języku angielskim Across Cultures. Wydania gazetki można znaleźć w zakładce English Corner.

   


   

  ANDRZEJKI
     Andrzejkowe wróżby i zabawa towarzyszyły nam 29 listopada br., na ten szczególny wieczór samorząd uczniowski przygotował atrakcje dla wszystkich, którzy chcieli się spotkać z przyjaciółmi i miło spędzić czas. Oceńcie sami, czy się udało...

   


   

  Tydzień profilaktyki
     Trzeci tydzień listopada upłynął w kleszczowskim gimnazjum pod hasłem tygodnia profilaktyki. Przez te kilka dni bardziej niż zwykle nasilone zostały działania o charakterze profilaktycznym. W tym roku skupiliśmy się na temacie związanym z cyberprzemocą i bezpieczeństwie na portalach społecznościowych, ale nie zabrakło też zagadnień związanych z alkoholem i uzależnieniami. Już dwa tygodnie wcześniej pedagog szkolny ogłosiła konkurs klasowy na wykonanie plakatu promującego bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. Pod okiem wychowawców powstały piękne prace, które stały się dekoracją szkolnego korytarza. Dzięki współpracy z Gminną Komisją rozwiązywania problemów Alkoholowych udało się zaprosić grupę teatralną „ Kurtyna”. Aktorzy teatru w sposób przystępny, a momentami nawet humorystyczny starali się przekazać młodym widzom takie wartości jak umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o posiadane informacje i ocenę skutków własnych działań, aktywną postawę w obliczu trudnych, życiowych problemów, umiejętność dostrzegania konsekwencji zachowań wobec innych, kształtowanie umiejętności psychospołecznych /radzenie sobie ze stresem, poszukiwanie pomocy, rozwiązywanie konfliktów i przewidywanie konsekwencji własnych działań/. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych podczas których mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą tworząc w zespołach prace. Tworzyli projekty pozytywnych memów, projektowali miejsce w sieci, w którym uczniowie mogliby prezentować swoje talenty i sukcesy, pisali rymowany tekst propagujący bezpieczna i etyczną obecność w internecie, tworzyli wywiad z hejterem i inne. Nie zapomnieliśmy o rodzicach, którzy uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym i zgłębiali wiedze na temat bezpieczeństwa dzieci w wirtualnym świecie. Ponadto odbyło się szkolenie dla członków rady pedagogicznej Cyberprzemoc, wiem jak przeciwdziałać. Szkolny tydzień profilaktyki koordynowała pedagog szkolny - Magdalena Szczęsna.

   


   

  Gratulujemy!!!
     Za nami eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W tym roku szkolnym przeprowadzono konkursy z następujących przedmiotów: historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, geografia, biologia, chemia, język angielski, język niemiecki, język polski oraz informatyka. Łącznie wzięło w nich udział 66 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:
 • Daria Gajda (kl.IIIc) – wiedza o społeczeństwie
 • Brunon Kukieła (kl.IIIc) – wiedza o społeczeństwie
 • Oliwia Ciesielska (kl. IIIc) – wiedza o społeczeństwie, język angielski
 • Filip Anszperger (kl.IIIa) – wiedza o społeczeństwie
 • Anna Brząkała (kl.IIIc) – język angielski, biologia
 • Kinga Wysocka (kl.IIIc) - biologia
 • Marta Gąciarek (kl.IIc) – język angielski
 • Zuzanna Grzejszczak (kl.IIc) – matematyka
 • Koordynatorem eliminacji szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych prowadzonych na terenie gimnazjum była p. Ilona Ziemba.

  Życzymy w/w uczniom dalszych sukcesów.

   


   

  XII Ekologiczny Rajd „Barbórka” w Kleszczowie
     W dniach 24-25 listopada 2017 r. członkowie SK PTSM pod opieką p. Ilony Ziemby i p. Bogusławy Barańskiej wzięli udział w XII Ekologicznym Rajdzie „Barbórka” w Kleszczowie. Celem imprezy było upowszechnianie tematyki regionalnej i ekologicznej, poznanie krajobrazu silnie przekształconego przez człowieka, poznanie walorów krajoznawczych, turystycznych i rekreacyjnych gminy Kleszczów oraz popularyzacja PTSM, jako organizacji umożliwiającej tani i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Podczas rajdu uczniowie SK PTSM odbyli wycieczkę pod pomnik św. Barbary i na taras widokowy KWB Bełchatów. Organizatorzy zadbali o bardzo miłą atmosferę, a dyskoteka wprawiła młodych turystów w wyśmienity nastrój. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział we wszystkich konkursach zdobywając wysokie miejsca. W tym roku podczas trwania rajdu odbył się: konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o gminie Kleszczów, test z języka angielskiego, konkurs literacki i plastyczny. W sobotę na zakończenie rajdu w kompleksie „Solpark” odbył się turniej pływacki.
  Naszą szkołę w rajdzie reprezentowali następujący uczniowie: Kinga Wysocka, Weronika Frankowska, Oliwia Nocoń, Łucja Tkacz, Karol Belica, Rozalia Piskorska, Aleksandra Mazur, Filip Anszperger, Julia Hejak, Julia Kierasińska, Wiktoria Chomen, Patryk Roczek oraz po raz pierwszy: Bartłomiej Bednarz, Olaf Dawid, Mikołaj Grzybek oraz Wanda Gwoździk.

  Nasze sukcesy:

  Weronika Frankowska – I miejsce w konkursie plastycznym
  Kinga Wysocka – I miejsce w konkursie literackim
  Łucja Tkacz – I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM
  Mikołaj Grzybek – I miejsce w turnieju pływackim
  Aleksandra Mazur – I miejsce w konkursie wiedzy o gminie Kleszczów
  Olaf Dawid – II miejsce w turnieju pływackim
  Olaf Dawid – II miejsce w teście z języka angielskiego
  Kacper Belica – III miejsce w turnieju pływackim

   


   

  My City Through My Eyes - eTwinning

     W związku z udziałem naszej szkoły w programie europejskiej współpracy szkół - eTwinning, nasza uczennica Anna Brząkała przygotowała filmik w ramach projektu 'My City Through My Eyes'.

     Opiekunem projektów eTwinning jest p. Małgorzata Bugajska.
  Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych uczniów.

   


   

  Kulinarny projekt eTwinning w naszej szkole.

     Uczniowie naszego Gimnazjum wspólnie z p. M. Bugajską, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, realizowali projekt w ramach programu eTwinning. Tym razem wspólnie z uczniami z zagranicznych szkół wzięli udział w projekcie 'Eurosweets vol. 2', który polegał na wymianie naszych kulinarnych umiejętności. Uczniowie mogli w ten sposób poznać popularne dania z innych krajów, ich składniki oraz przepisy. Krótkie filmiki okazały się być bardzo interesującą formą prezentacji. Zapraszamy do obejrzenia pracy naszych uczniów:

   


   

  21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.
  Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
  Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać sie podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.
  W Gimnazjum im. Wł. St. Reymona w Kleszczowie z okazji Dnia Życzliwości, uczniowie mogli napisać listy do swoich kolegów/koleżanek, nauczycieli i wrzucić je do „Skrzynki Życzliwości” – następnie listy zostały przekazane adresatom, na ich ustach zagościł uśmiech.


   


   

  ANATOMIA W PRAKTYCE
     W dniu 20 listopada 2017 roku młodzież klas II i III naszego Gimnazjum wzięła udział w wyjeździe do wrocławskiego Humanitarium, zorganizowanym przez nauczyciela biologii p. Monikę Starygę.
     Humanitarium. Ogrody Doświadczeń to centrum nauki zlokalizowane we Wrocławiu; jego ideą jest popularyzacja wiedzy i pokazywanie nauki w rzeczywistości. Będąc tam można się przekonać, że nauka to nie tylko książki, a przede wszystkim cały otaczający świat.
     Grupa 45 uczniów pod opieką nauczycieli i kierownika wycieczki uczestniczyła w wystawie eksperymentalnej oraz warsztatach sekcyjnych.
     Młodzież pokonała trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów multimedialnych. Empirycznie przekonała się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, przechodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Eksperymentalnie nasi uczniowie oświetlili również energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłali rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukowali energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i używali energii sprężonego powietrza... do zestrzelenia kręgli.
     Młodzież miała niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca. Przy użyciu skalpela uczestnicy warsztatów rozcinali serce i poznawali jego anatomię.
     Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda gałka oczna jak to jest... trzymać ją w dłoni? Nasza młodzież już to wie! Przy pomocy skalpela chirurgicznego przeprowadziła sekcję gałki ocznej i zobaczyła na własne oczy, z jakich elementów się składa.
     Warsztaty dostarczyły młodzieży i ich opiekunom mnóstwa wrażeń.

   


   

  Z cyklu „Pasje naszych uczniów”

  Julia Płomińska i jej spotkanie z Estelle Maskame
     Estelle Maskame to młoda i bardzo utalentowana, na co dzień mieszkająca w Szkocji, autorka książek dla młodzieży, które pokochały miliony czytelniczek na całym świecie. Jej największym dotychczasowym bestsellerem jest trylogia DIMILY, która została przetłumaczona na 14 języków i nie schodzi z półek bestsellerów. Ostatnią książką Estelle jest: "Wróć, jeśli masz odwagę". W listopadzie bieżącego roku, polski wydawca książek Estelle ogłosił spotkanie autorskie w Warszawie oraz kameralne warsztaty dla bloggerów w Łodzi. Szansę na uczestnictwo wydawnictwo dało także innym osobom, dlatego można było nadsyłać zgłoszenia, co miało pomóc organizatorom na wybranie spośród wielu chętnych, jednej osoby. Julia, uczennica klasy III c nadesłała wymagane zgłoszenie. Kilka dni później dostała wiadomość, że jej uczestnictwo jest mile widziane.
  17 listopada w Łodzi, w siedzibie wydawnictwa Feeria young odbyły się warsztaty. Podczas kilkugodzinnego spotkania można było dowiedzieć się wiele o autorce i jej twórczości. W warsztatach uczestniczyło 10 dziewcząt z różnych zakątków Polski. Julia przekazała informację, iż uczestnicy warsztatów stworzyli wspaniałą atmosferę dzieląc się swoimi doświadczeniami. Mogli również dowiedzieć się, jak napisać własną książkę i przełamać się, aby pokazać ją światu. Nasza uczennica mogła także porozmawiać osobiście z autorką, zrobić sobie zdjęcie oraz poprosić o podpisanie dla niej książki. Jak twierdzi sama Julia - był to jeden z najlepszych dni w życiu; mogła poznać autorkę, która zmieniła jej podejście do czytania. Kiedyś nie lubiła czytać książek, ale od przeczytania właśnie trylogii Estelle Maskame czyli od 2 lat, czytanie zabiera ją w inny świat. To chwila wytchnienia od szarej rzeczywistości. Julia do dzisiaj utrzymuje kontakt z wieloma uczestniczkami spotkania. Uważa, że spotkania autorskie to wspaniała okazja do poznania swojego ulubionego autora i innych wspaniałych ludzi, których fascynuje świat książek.


   


   

  „Galaretkowa akcja” Szkolnego Koła Wolontariatu
     Słodka przerwa galaretkowa w naszym gimnazjum usatysfakcjonowała wielu uczniów. Odbyło się to dzięki pomysłowości uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy w ten sposób chcieli pozyskać środki na realizację akcji charytatywnych. Przygotowane dzień wcześniej galaretki rozeszły się błyskawicznie. Akcja spotkała się z miłym odzewem, dlatego będzie organizowana cyklicznie. Serdecznie dziękujemy.

   


   

  Międzyklasowy Konkurs Geograficzny
     Ruszyła kolejna edycja konkursu geograficznego. W tym roku szkolnym uczniowie zmierzą się ze znajomością państw, stolic i flag większości krajów świata. Łącznie w konkursie weźmie udział 32 uczniów. W I etapie uczniowie podzieleni na 16 dwuosobowych drużyn będą musieli wykazać się znajomością stolic i flag wszystkich państw Europy i Ameryki Południowej. Eliminacje do finału rozpoczęły się 08 listopada i potrwają do 20 grudnia 2017 roku. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa p. Ilona Ziemba i komisja w składzie: Julia Hejak, Julia Kierasińska i Wanda Gwoździk.
     Pierwsze emocje już za nami. Warto nadmienić, iż uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu. Już dwie drużyny znalazły się w finale uzyskując maksymalną liczbę punktów.
  Liczba drużyn z podziałem na zespoły klasowe:
    IIa – 1
    IIb – 1
    IIc – 4
    IIIa – 2
    IIIb – 2
    IIIc – 2
    IIId – 4.

   


   

  Akcja charytatywna: Zimowa pomoc dla zwierząt
     W dniach 24-25 listopada 2017r. z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta zostanie przeprowadzona akcja „ Zimowa pomoc dla zwierząt”. Celem akcji jest pomoc zwierzętom ze schronisk w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. W tych dniach uczniowie gimnazjum będą zbierali na terenie gminy Kleszczów pieniądze oraz karmę dla psów i kotów. Dzięki akcji wspomożemy schroniska w dokarmianiu zwierząt w trudnym zimowym okresie.
  Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się akcję pomocy zwierzętom.

   


   

  Stanisław Moniuszko - "Halka"
     Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów naszego gimnazjum zorganizowano wyjazd na operę do Teatru Wielkiego w Łodzi. 14 listopada grupa 45 uczniów z klas II i III uczestniczyła w wieczornym spektaklu „Halka” Stanisława Moniuszki. Zrealizowane z dużym rozmachem widowisko wywołało różne emocje u naszej młodej publiczności. Niewątpliwie u niektórych gimnazjalistów opera obudziła sympatię do tego typu tekstów kultury. Rozmowy z uczniami uczestniczącymi w wyjeździe pozwalają wysnuć optymistyczny wniosek, że spora część młodzieży chętnie będzie wracać na widowiska operowe. Pozytywne opinie utwierdziły organizatorkę wyjazdu – Panią Bogusławę Barańską w przekonaniu, że warto „zarażać” młode pokolenie kulturą wysoką.

   


   

  "(…) Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
  Lecz czymś największym, czym być można: sobą!"
     Tymi słowami 13 listopada uczniowie gimnazjum uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Obchody Święta Niepodległości upłynęły w atmosferze refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny. Wspomnienia o walczących za Polskę , recytacja wierszy i wykonanie okolicznościowych pieśni nadały akademii niezwykle podniosły charakter. Gimnazjaliści przypomnieli ważne etapy 123 letniej drogi do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie obejrzeli także film pt. Niezwyciężeni, który uświadomił im, że Polska mimo, że w 1918 roku odzyskała niepodległość musiała walczyć o swoją wolność jeszcze następne pół wieku. Akademię przygotowały panie Bogusława Barańska i Ilona Bujacz, scenografią natomiast zajęła się p. Bogusława Gajzler.
  12 listopada uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem NMP w Kleszczowie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem.

   


   

  GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     12 listopada br. to w naszej gminie dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości, społeczność naszego gimnazjum włączyła się w tę patriotyczną uroczystość, reprezentował nas poczet sztandarowy. Delegacja gimnazjalistów złożyła także kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem poświęconym bohaterom walk o niepodległość.


   


   

  Konkurs kulinarny „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM !”
     W dniach 16 – 22 października w ramach IX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY odbyła się V edycja konkursu kulinarnego dla gimnazjalistów „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM !”
  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Udział w konkursie wzięły 3 drużyny z Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie, w składzie:
  1.  Michalina Wrońska, Julia Nowak
  2.  Katarzyna Nowacka, Weronika Mielczarek
  3.  Daria Gajda, Kinga Karasińska
  Naszym uczennicom udało się zająć III miejsce. Gimnazjalistki Daria Gajda i Kinga Karasińska opracowały przepis na dyniowe babeczki. Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu! Zachęcamy do zapoznania się i wypróbowania przepisów konkursowych:
  - torcik Kinder,
  - Chili con carne.

  Koordynatorami szkolnymi konkursu były panie: Joanna Stawicka i Agata Stępień.

   


   

  Światowy Dzień Chleba
     16 października to Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wystąpili z inicjatywą uczenia tego święta. Już po raz trzeci włączyliśmy się w kampanię na rzecz propagowania żytniego chleba na zakwasie. Tego dnia szkolne korytarze wypełnił zapach domowego chleba. Do współpracy zaprosiliśmy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Kleszczowie. Pod opieką starszych koleżanek i kolegów uczniowie przygotowali bułeczki i chleb na zakwasie. Używali do tego różnego rodzaju mąk: żytniej , pszennej, orkiszowej. Przyozdobione ziarnami słonecznika, dyni, sezamu bułeczki i chleb trafiły do pieca. W oczekiwaniu na wypieki uczniowie obejrzeli film edukacyjny „ Od ziarenka do bochenka” i poznali proces wytwarzania chleba. O walorach chleba żytniego pieczonego na zakwasie można było przekonać się podczas degustacji, która zawsze jest istotnym elementem szkolnego święta. Cała społeczność szkolna mogła popróbować wypieków przygotowanych przez uczniów. Ciepły chleb posmarowany własnoręcznie robionym masłem szybko znikał z talerzy. Dzięki tej akcji uczniowie mogli przypomnieć sobie jak ważna rolę odgrywa chleb w polskiej tradycji.

   


   

  OBCHODY XVII DNIA PAPIESKIEGO – „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”
     Poczet sztandarowy naszego gimnazjum, jak co roku uczestniczył w obchodach XVII Dnia Papieskiego, które w naszej parafii zorganizowano 15 października br. Towarzyszyło im złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża - Polaka oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSP w Kleszczowie, którego patronem jest Jan Paweł II.   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     W dniu 16 października br. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótka część artystyczna przygotowana przez SU oraz kwiaty i upominki dla nauczycieli i pracowników administracji były podziękowaniem za codzienną pracę i wysiłek.

      

  DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
     27 września 2017 r. odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez SU. W dobrych humorach, z muzyką rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. A oto fotorelacja...


   


   

  WITAJ SZKOŁO!
      04 września w Naszym Gimnazjum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W inauguracji wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pan dyrektor Ryszard Ciągło powitał przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów gimnazjum jak również życzył wszystkim uczniom zapału do nauki i sukcesów w nowym roku szkolnym.

   


   

  Ubezpieczenie NNW
     W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszego Gimnazjum ubezpieczeni są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w InterRisk VIENNA INSURANCE GROUP. Polisa EDU-A/P 043897
  Suma ubezpieczenia: 23.000,00 zł
  Wysokość składki rocznej: 40,00 zł
  Okres ubezpieczenia: od 01.09.2017 r. – do 31.08.2018 r.

   


   

  ORIENTACYJNY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WE WRZEŚNIU 2017
     Tutaj można zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów dowożących młodzież do gimnazjum.