W każdym człowieku tkwią właściwie trzej ludzie: jeden, który mówi, drugi, który słucha, trzeci, który umie milczeć...

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego”

Podziękowanie ukraińskiej delegacji za gościnę:


W imieniu własnym oraz delegacji uczniów i nauczycieli ze szkoły „Centrum Nadziei” w Równem, którzy w dniach od 06.05.2018 do 12.05.2018 przebywali z wizytą w gimnazjum im. Wł. Reymonta w Kleszczowie, serdecznie dziękujemy dyrektorowi Ryszardowi Ciągło i wszystkich osobom zaangażowanym we współpracę z nami, za ciepłe i serdeczne przyjęcie.
Zachowamy na długo wspomnienia z dni spędzonych wśród polskich rodzin.
Ciekawe i pouczające wycieczki, w których uczestniczyli nasi uczniowie, pomogły lepiej zrozumieć tradycję i kulturę polskiego narodu. Życzliwość oraz szczerość z Waszej strony dają nam nadzieję na dalszą, owocną współpracę i stanowią dla nas fundament jej rozwoju.

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję
Olena Szenknecht - dyrektor szkoły 

Terminy i zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

 


 

Wolontariusze z gimnazjum pomagają
   18 czerwca grupa wolontariuszy z kleszczowskiego gimnazjum wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - p. Magdaleną Szczęsną udała się do Ośrodka Pielęgnacyjno- Opiekuńczego „ Ufność” w Częstochowie. Celem wizyty było przekazanie podstawowych produktów ( pieluszek, chusteczek, soczków, zupek, butelek, kaszek), które zostały zakupione ze środków zgromadzonych z akcji prowadzonych przez cały rok szkolny. Ośrodek prowadzi opiekę nad grupą 22 dzieci, których los skrzywdził najpierw ciężką chorobą, a później pozbawieniem miłości rodziców. Zakład jest alternatywą dla najmniejszych pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale konieczna jest dalsza profesjonalna opieka składająca się na diagnostykę, rehabilitację, całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską, a z różnych przyczyn dziecko po wypisie z oddziału szpitalnego nie może trafić do środowiska rodzinnego. Personel placówki zajmuje się maluchami z uszkodzeniami neurologicznymi, wadami serca, wrodzonymi wadami genetycznymi, wadami związanymi z FAS oraz FAE. Spotkanie z małymi pacjentami poprzedziła prelekcja, która dla wszystkich wolontariuszy okazała się życiową lekcją z cennymi wskazówkami. Wizyta w ośrodku była bardzo wzruszająca i z pewnością pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

 

Wycieczka do Chorwacji
   W dniach 06-10 czerwca br. odbyła się wycieczka do Chorwacji pod hasłem : Bałkany znane i nieznane. 40 uczniów z naszego gimnazjum w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce wyjechało na pięciodniową wycieczkę do Chorwacji. Wycieczka przebiegała zgodnie z programem. Uczniowie zwiedzili najpiękniejsze miasta Chorwacji. Mogli podziwiać niezwykle urokliwy Dubrownik, spacerując główną ulicą tego miasta – Stradum. Zwiedzili też Split, podziwiając wiele atrakcji w tym mieście, między innymi Pałac Dioklecjana, Złotą Bramę, park Marjan. W tym dniu zwiedzili r ównież Trogir. Odbyli spacer Starówką Trogiru, spacer po promenadzie do twierdzy Kamerlengo , podziwiać mogli też katedrę św. Wawrzyńca. Niewątpliwie ogromną atrakcją dla uczniów było zwiedzanie Parku Narodowego Krka – wodospady rzeki Krka. Zwiedzili tez miasto Szybenik. Spacerowali po mieście, mogli podziwiać katedrę św. Jakuba, Twierdzę św. Michała, kościół św. Barbary. Ponadprogramowe było zwiedzanie Makarskiej nazywanej polską stolicą w Chorwacji. Przez pięć dni dopisywała nie tylko słoneczna pogoda, ale również wyśmienity nastrój. Wrażenia?...Niesamowite!!!

 

Wyjazd do fabryki Volkswagen w Poznaniu.
   04.06.2018 r. grupa naszych gimnazjalistów wraz z opiekunami udała się do Poznania, aby zwiedzić fabrykę Volkswagen. Młodzież miała okazję prześledzić proces produkcyjny, rozpoczynając wycieczkę od spawalni, a kończąc na hali, gdzie dokonuje się ostatni etap czyli uzupełnienie płynów eksploatacyjnych i paliwa. Uczniowie byli naocznymi świadkami opuszczenia taśmy produkcyjnej przez kilka aut Volkswagen Caddy. Dzięki przewodnikowi, który był jednocześnie pracownikiem fabryki młodzież zapoznała się nie tylko z procesem produkcyjnym, ale i specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach. Wyjazd zorganizowała w ramach preorientacji zawodowej p. Agata Stępień.


 

VI BIEG PO ZDROWIE Przedszkolaków z Gminy Kleszczów
   Już po raz szósty przedszkolaki z Gminy Kleszczów wzięły udział w Biegu po Zdrowie organizowanym przez Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie. Zawody miały miejsce na boisku Klubu Sportowego Omega Kleszczów. Przedszkolaków powitała maskotka Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej- Rapik. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez uczniów za Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęła się rywalizacja poszczególnych grup dzieci na zróżnicowanych dystansach. Zaciętej walce o podium towarzyszył radosny doping dzieci i wychowawców. Nagrodą za bieg dla wszystkich uczestników były medale oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów: Gminę Kleszczów, Arix, Solpark Kleszczów, Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów. Jak zwykle pomoc przedmedyczną zapewniło Stowarzyszenie Ratowników Solpark, za co serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom biegu gratulujemy wspaniałych wyników. Mamy nadzieję, że udział w zawodach zaszczepi w dzieciach pasję do biegania i dbania o zdrowie. Za prawidłowy przebieg imprezy odpowiadali: p. Magdalena Szczęsna, p. Michał Dzwonkowski i p. Małgorzata Bugajska.
Zapraszamy do fotorelacji z VI Biegu Przedszkolaka - Zakładka "Galerie".

 


 

Nasi uczniowie laureatami międzypowiatowych konkursów językowych


   Dwa dwuosobowe zespoły uczniów naszego gimnazjum wzięły udział w międzypowiatowym konkursie lingwistycznym z języka angielskiego oraz niemieckiego, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Uroczyste rozstrzygnięcie zmagań konkursowych oraz wręczenie nagród odbyło się w dniu 25 maja 2018 r. Zarówno grupa z języka angielskiegoAleksandra Mazur oraz Bartłomiej Bednarz (klasa II c) oraz zespół z języka niemieckiegoAnna Brząkała i Daria Gajda (klasa III c) – zajęły I miejsce.
   Gratulujemy tak wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów!
Sprawozdanie z konkursu zamieszczone na stronach ZSE-E w Radomsku.

 


 

"Nie rezygnuj z wiedzy - wybierz mądrość"

Protokół Komisji Konkursowej

 


 

Znamy już wyniki – gratulacje!!!

   W piątek 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Geografii. Łącznie w konkursie wzięło udział 13 uczniów. 21 maja poznaliśmy wyniki. Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie miejsca w kraju.
   Wśród uczniów klas II najlepszy wynik osiągnęła Marta Gąciarek z klasy IIc uzyskując 36 punktów, co dało jej 25 miejsce w kraju. Pozostali uczniowie również mogą być z siebie dumni. Na 239 uczniów w kraju (klasa II) nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Rozalia Piskorska – 32
Zuzanna Grzejszczak - 34
Małgorzata Stępień – 38
Adam Piotrowski - 39
Karol Tomczak - 40
Marcin Nowacki – 41
   Wśród uczniów klas III najlepszy wynik osiągnęła Oliwia Ciesielska z klasy IIIc uzyskując 36 punktów, co dało jej podobnie jak Marcie 25 miejsce w kraju. Na 318 uczniów w kraju (klasa III) nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
Dominik Orłowski - 35
Brunon Kukieła - 37
Mikołaj Mikłaszewski - 39
Kamil Kałużny - 41
Natalia Kupc - 41
   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Uczniów do konkursu przygotowała p. Ilona Ziemba.

 


 

Gimnazjaliści spełniają marzenia!
   Nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej akcji charytatywnej „Uwierz w marzenia, na nie nigdy nie jest za późno”. W tym roku szkolnym w akcję zaangażowało się 23 uczniów. Podczas akcji gimnazjaliści zebrali kwotę 1626,15 zł. Do końca maja 2018 roku uczniowie spośród podopiecznych fundacji „Mam marzenie” wybiorą marzyciela. W czerwcu spełnimy jego marzenie. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Koordynatorem akcji była p. Ilona Ziemba.

 


 

W stronę pozytywnych wartości
   W dniach 6-12 maja 2018 r. gościliśmy delegację uczniów i ich opiekunów ze szkoły partnerskiej Centrum Nadziei w Równem. Współpraca naszych szkół sięga 2013 roku, kiedy to zostało podpisane porozumienie pomiędzy dyrektorami obydwu placówek. Wizyta naszych gości przebiegała według wcześniej przygotowanego programu opartego na realizacji projektu „W stronę pozytywnych wartości”. Uczniowie z Ukrainy zostali przyjęci przez młodzież gimnazjalną i przez te kilka dni mogli mieszkać w ich domach. W poniedziałek miało miejsce powitanie gości, podczas którego głos zabrał dyrektor gimnazjum, p. Ryszard Ciągło. Uczniowie mieli możliwość obejrzenie inscenizacji przygotowanej na tę okazję pt. „ Anioły strzegą szkoły” oraz filmu „Twój Vincent”. W godzinach popołudniowych wszyscy uczestniczyli w warsztatach ceramicznych przygotowanych przez GOK w Kleszczowie. Kolejnego dnia zaprezentowali się uczniowie z Równego. Był czas na chwilę wspomnień podczas oglądania prezentacji podsumowującej współpracę pomiędzy szkołami. Zabawnym i pełnym śmiechu momentem była inscenizacja przygotowana przez anglistów „Królewna Śnieżka”- w wersji angielskiej oczywiście. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w quizie anglojęzycznym. Kolejny dzień wizyty naszych gości to wycieczka do Warszawy, podczas której spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, oglądaliśmy panoramę stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzaliśmy starówkę i Muzeum Fryderyka Chopina. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy przed godziną 23 do Kleszczowa. W czwartkowy poranek lekko zaspani odwiedziliśmy salon fryzjerski pana Błażeja Adamusa. Dziewczęta skorzystały z okazji, aby nieco zmienić swoje fryzury. Kolejnym punktem były warsztaty artystyczne przygotowane przez panią Bogusławę Gajzler. Po południu udaliśmy się Górę Kamieńsk i korzystaliśmy z dostępnych tam atrakcji. Zwieńczeniem dnia było ognisko z kiełbaskami. Ostatni dzień pobytu naszych gości rozpoczął się wycieczką na taras widokowy w Żłobnicy . W drodze powrotnej odwiedziliśmy Urząd Gminy, gdzie odbyło się spotkanie z Wójtem, panem Sławomirem Chojnowskim. Uroczyste pożegnanie miało miejsce w auli Solparku, gdzie po odśpiewaniu hymnów obydwu państw głos zabrali kolejno dyrektorzy szkół partnerskich. Ostatnie popołudnie uczniowie spędzili korzystając z atrakcji Solaparku.
   Ta wymiana z pewnością pozostawiła po sobie wiele pięknych wspomnień i znajomości. Pobyt delegacji ukraińskiej był kolejną szansą na poznanie kultury i tradycji Ukrainy. Uczniowie zawarli nowe znajomości i ćwiczyli umiejętności lingwistyczne. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

 


 

Kampania profilaktyczna „ Bezpieczna więź”
   Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie wzięło udział w kampanii profilaktycznej „ Bezpieczna Więź”. Szeroko zakrojoną kampanię profilaktyczną przeciw cyberzagrożeniom przygotowali łódzcy policjanci wraz z wolontariuszami - studentami pedagogiki resocjalizacyjnej Społecznej Akademii Nauk, uczniami XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi oraz ekspertami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży w Łodzi. 25 kwietnia gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez funkcjonariusza policji, na którym poruszano liczne tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Poparte licznymi przykładami informacje były z dużym zainteresowaniem przyjęte przez uczniów. Pojawiały się również pytania, na które prowadzący udzielał odpowiedzi. Spotkanie to było kolejnym już w tym roku działaniem zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa dla korzystających z komputera i Internetu. Spotkanie zorganizowane było przez pedagoga szkolnego, p. Magdalenę Szczęsną.

 


 

Z cyklu „Pasje naszych uczniów”

Wiktoria Adamus i jej fryzjerskie zamiłowania
   Wiktoria już od najmłodszych lat interesowała się fryzjerstwem. Jej pierwszym osiągnięciem było zdobycie tytułu v-ce mistrza Dolnego Śląska. Do mistrzostw przygotowywał ją tata – utytułowany mistrz fryzjerstwa. Kolejnym z większych osiągnięć było zdobycie przez Wiktorię tytułu v-ce mistrza na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski i zapisanie się w historii Polski jako najmłodszy uczestnik. Następne zawody zakończone sukcesem Wiktorii odbyły się na targach Hair Fair w Katowicach, gdzie nasza uczennica zdobyła Mistrzostwo we fryzjerstwie damskim. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o zawodach o złoty grzebień Króla Fryzjerów Antoniego Cierplikowskiego, na których Wiktoria zdobyła 3 srebrne medale. Do wszystkich tych osiągnięć nasza utalentowana wychowanka włożyła bardzo dużo pracy. Wielogodzinne treningi nie odbywały się bez płaczu i ogromnego zmęczenia. Oczywiście – jak zapowiada sama Wiktoria – przed nią jeszcze wiele wyzwań, ale i tak już jej ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 


 

Wycieczka do Warszawy
   W środę 11 kwietnia młodzież klas II i III naszego gimnazjum wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, w trakcie której mogliśmy zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadion PGE Narodowy.
   Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum i zapoznanie się z wystawą stałą. Była to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności.
   Wystawa składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiono w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodność społeczną, religijną i polityczną, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności.
   Wystawa stała muzeum ma charakter narracyjny a jej zwiedzanie dało nam możliwość zanurzenia się w historii opowiedzianej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, rekonstrukcje i makiety, dźwięki i teksty. Zwiedzając wystawę poznaliśmy odpowiedzi na pytania:
 • jak Żydzi pojawili się w Polsce?
 • w jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie?
 • jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie?
 •     Kolejnym punktem programu było zwidzenie Stadionu PGE Narodowy.
     PGE Narodowy to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski. To także jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach.
     Spośród wielu tras zwiedzania wybraliśmy trasę „Poczuj się jak VIP”. Zajęliśmy, chociaż na chwilę, miejsca najważniejszych ludzi w Polsce w eleganckich lożach: kryształowej i prezydenckiej. Zwiedziliśmy pokoje komentatorskie oraz salę konferencyjną oraz szatnie naszej reprezentacji.
     Zarówno zwiedzane miejsca jak i droga powrotna dostarczyły nam wielu niezapomnianych wspomnień.
  Organizator wycieczki, p. Monika Staryga oraz opiekunowie : p. Ilona Bujacz, p. Małgorzata Bugajska, p. Joanna Stawicka oraz p. Grzegorz Kurdek dziękują młodzieży za wzorowe zachowanie.

   


   

  Targi Edukacyjne
     Zakończenie nauki w gimnazjum łączy się z podjęciem decyzji o dalszej drodze kształcenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów klas trzecich Gimnazjum w Kleszczowie zorganizowało 10 kwietnia 2018 r. targi edukacyjne. Z zaproszenia skorzystało kilkanaście szkół z powiatu bełchatowskiego i radomszczańskiego. Targi rozpoczęły się od spotkania rodziców ze szkolnym doradcą zawodowym, panią Agatą Stępień, która przedstawiła zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych obowiązujące w bieżącym roku szkolnym. Po spotkaniu rodzice i uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. na przygotowanych stanowiskach przedstawiciele placówek rozdawali ulotki, informowali o możliwościach rozwoju i kształcenia jakie stwarza szkoła, odpowiadali na pytania i zachęcali do wyboru szkoły. Korzystając z okazji Szkolne Koło Wolontariatu kolejny raz uruchomiło kawiarenkę ze słodkościami. Mamy nadzieję, że targi edukacyjne rozwiały wątpliwości uczniów dotyczące wyboru szkoły przed rozpoczynająca się w maju rekrutacją.

   


   

  Podsumowanie konkursu translatorskiego w ZSP w Kleszczowie
     Dnia 12.04.1028 roku odbyło się uroczyste podsumowanie V konkursu translatorskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Konkurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
     Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum:
  II miejsce - Aleksandra Mazur, klasa II c
  wyróżnienie - Rozalia Piskorska, klasa II a
  .
     Arkusze testowe sprawdzały znajomość języka angielskiego i języka niemieckiego.

  Serdecznie gratulujemy!

   


   

  II Międzyszkolny Konkurs Geograficzny: „Palcem po mapie”
     Dnia 12 kwietnia 2018 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym „Palcem po mapie”, zorganizowanym dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania konkursowe odbyły się w trakcie Dnia Otwartego Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży obcowania z mapą, która oprócz walorów poznawczych umożliwia kształtowanie umiejętności obserwacji oraz wyobraźni przestrzennej. Z naszego gimnazjum w konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas III (Daria Gajda, Mikołaj Mikłaszewski, Brunon Kukieła, Filip Anszperger, Mikołaj Kapusta, Jakub Mrozowicz, Natalia Kupc) oraz jedna uczennica z klasy IIc – Marta Gąciarek. Podczas konkursu uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania zamieszczone w prezentacji multimedialnej i rozwiązywali test wielostopniowy. Konkurs trwał 90 minut, a wszystkie prace uczestników były kodowane.
     W kategorii „gimnazja” I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Brunon Kukieła uzyskując najwyższą liczb punktów. Duży sukces osiągnęła również Marta Gąciarek, która zdobyła II miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowała p. Ilona Ziemba.

   


   

  Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Panda” z Geografii
     W piątek 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Geografii. Łącznie w konkursie wzięło udział 13 uczniów szczególnie zainteresowanych przedmiotem. Test konkursowy składał się z 30 pytań z podanymi do każdego pytania 4 odpowiedziami. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 45 minut.
  Uczestnicy konkursu:
  kl.II

  1. Małgorzata Stepień
  2. Rozalia Piskorska
  3. Marcin Nowacki
  4. Adam Piotrowski
  5. Karol Tomczak
  6. Marta Gąciarek
  7. Zuzanna Grzejszczak
  kl.III
  1. Brunon Kukieła
  2. Mikołaj Mikłaszewski
  3. Kamil Kałuzny
  4. Natalia Kupc
  5. Oliwia Ciesielska
  6. Dominik Orłowski
     Organizator konkursu zobowiązał się przekazać wyniki do 04 czerwca 2018 roku. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki ogólnopolskie. Szkolnym koordynatorem w\w konkursu w gimnazjum był nauczyciel geografii p. Ilona Ziemba.

   


   

  XXII Rajd „Wiosna w Czarnocinie”
     W dniu 07 kwietnia 2018r. członkowie SK PTSM pod opieką p. Ilony Ziemby i p. Marii Krupskiej wzięli udział w XXII Rajdzie „Wiosna w Czarnocinie”. Celem rajdu było uczczenie 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, podnoszenie kondycji zdrowotnej – propagowanie zdrowia, sportu i czynnego wypoczynku, ale przede wszystkim integracja członków PTSM poprzez wspólne zabawy i konkursy.
     Podczas rajdu drużyna w składzie: Daria Gajda, Kinga Wysocka, Łucja Tkacz, Milena Cybulska, Weronika Frankowska, Bartłomiej Bednarz, Olaf Dawid, Julia Kierasińska, Filip Anszperger, Aleksandra Góreczna, Oliwia Nocoń wzięła udział w grze terenowej, odbyła spacer nad zbiornik wodny w Czarnocinie oraz oddała hołd poległym przy tablicy pamiątkowej ku czci Batalionu „Zośka” (Szare Szeregi).
     Podczas trwania imprezy turystycznej odbyły się liczne konkursy, w których nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody:
  - konkurs plastyczny – Weronika Frankowska – I miejsce
  - konkurs ekologiczny: Bartłomiej Bednarz – II miejsce
  - konkurs wiedzy o gminie Czarnocin i PTSM – Filip Anszperger - V miejsce
  - zawody sportowe (mini - koszykówka) – Aleksandra Góreczna, Łucja Tkacz, Kinga Wysocka – V miejsce.
  Po podsumowaniu wyników, wręczeniu nagród i dyplomów zadowoleni z miło spędzonej soboty „młodzi turyści” wrócili szczęśliwie do Kleszczowa. Opiekunem Szkolnego Koła PTSM jest p. Ilona Ziemba.

   


   

  Komunikat!

     Prace remontowe prowadzone na ulicy Głównej w Kleszczowie spowodowały zmiany w trasach przejazdu autobusów szkolnych oraz przeniesienie dotychczasowych przystanków. Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Gminy w Kleszczowie przez przewoźnika – Zakład Komunalny „Kleszczów” od 9 kwietnia aż do zakończenia roku szkolnego 2017/18 nastąpi przeniesienie przystanków. Osoby, które dotychczas korzystały z przystanku „Kleszczów cmentarz” będą wsiadać i wysiadać na przystanku „Kleszczów rondo las”, natomiast osoby, które korzystały z przystanków „Kleszczów cegielnia” oraz „Kleszczów poczta” będą wsiadać i wysiadać na przystanku „Kleszczów Apteka” (plan poniżej).Godziny odjazdów nie ulegają zmianie.

  AUTOBUS NR 5

  LP

  PRZYSTANEK

  GODZINA ODJAZDU

   

  WYJAZD ZAKŁAD KOMUNALNY

  06:45

  1

  Łękińsko ul. Długa ZEGAR

  6:50

  2

  Łękińsko ul. Długa/Słoneczna

  6:52

  3

  Łuszczanowice Huby

  6:55

  4

  Łuszczanowice Huby

  6:59

  5

  Łuszczanowice – skrzyżowanie ze Sportową

  7:02

  6

  Łuszczanowice kolonia - oczyszczalnia

  7:09

  7

  Antoniówka I

  7:18

  8

  Antoniówka II DK

  7:19

  9

  Kleszczów – rondo, las

  7:25

  10

  ZMIANA: Kleszczów – cmentarz - RONDO, LAS

  7:26

  11

  ZMIANA: Kleszczów – cegielnia - APTEKA

  7:28

  12

  ZMIANA: Kleszczów park -APTEKA

  7:29

   

  GIMNAZJUM W KLESZCZOWIE

  07:30

   

   


   

  Szkolny konkurs na ,,KARTKĘ I PISANKĘ ŚWIĄTECZNĄ’’ rozstrzygnięty
     W marcu 2018 r. odbył się szkolny konkurs na ,, KARTKĘ I PISANKĘ ŚWIĄTECZNĄ’’. Do rywalizacji przystąpiło kilka osób. Efektowność oraz estetyka wykonanych pisanek były na bardzo wysokim poziomie. Jury miało zatem spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. Jednakże, w związku z wpłynięciem niewielkiej ilości prac konkursowych, postanowiono docenić wszystkie osoby biorące udział w konkursie. Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!
 • I miejsce: Julia Hejak IIB, Kacper Marszałek IIC
 • II miejsce: Adam Piotrowski IIA, Małgorzata Stępień IIA, Weronika Frankowska IIIC
 • III miejsce: Maciej Urbański IIB.
 • Koordynatorzy konkursu: p. A. Stępień, p. J. Stawicka p. B. Gajzler

   


   

  Z wizytą w teatrze
     27 marca 2018 r. uczniowie klas II oraz III naszego Gimnazjum, pod opieką nauczycieli języka angielskiego, uczestniczyli w anglojęzycznym spektaklu zatytułowanym 'My Sister Syria'. Przedstawienie to kolejna produkcja grupy teatralnej TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbingsa. Spektakl ten to dramatyczna analiza obecnego kryzysu migracyjnego w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Sztuka skupia się na stawianiu pytań zamiast udzielaniu odpowiedzi, starając się przybliżyć problematykę szerszej widowni.
     'My Sister Syria' porusza problem syryjskich uchodźców, początków terroryzmu oraz wojny tam panującej. Główna bohaterka, Rachel, jest działaczką broniącą praw człowieka. Dowiedziawszy się o porwaniu przyjaciółki Razan, postanawia pojechać do Syrii, by ją uratować, w czym pomaga jej brytyjski wywiad - Secret Service. Tuż po przylocie staje twarzą w twarz z syryjską rzeczywistością.
     Wspaniała gra aktorska, kostiumy, muzyka oraz część kwestii aktorów wypowiadanych również w języku arabskim sprawiły, że przedstawienie było bardzo interesujące.

   


   

   


   

  Warsztaty kulinarne
     23 marca 2018 r. odbyły się warsztaty kulinarne w Łódzkiej Pracowni TYTKA. W wyjeździe wzięło udział 23 uczniów z klas II i III. Uczniowie pod okiem p. Anny Wojciechowskiej mieli okazję wypróbować trzy przepisy wielkanocne. Nie lada wyzwaniem okazało się ugotowanie zupy chrzanowej z prażokami, upieczenie mazurka czy kurczaka w cieście francuskim. Młodzież dowiedziała się również co to takiego makutra i kopyść. Uczniowie przekonali się na czym polega praca kucharza i jak ciężki jest to zawód. Opiekunami wyjazdu a zarazem recenzentami potraw świątecznych były panie: Bogusława Barańska, Anna Dominiak i Agata Stępień.

  Zapraszamy do galerii.

   


   

  Pierwszy Dzień Wiosny
     22 marca z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu społeczność szkolna świętowała pierwszy dzień wiosny. Kwiaty we włosach i kolorowe ubrania podkreślały wiosenny nastrój. Atrakcją tego dnia była Wiosenna Kawiarenka, w której uczniowie mogli zakupić słodkości i pyszne wiosenne kanapki przygotowane przez kolegów wolontariuszy. Uzyskany ze sprzedaży dochód w wysokości 235 zł zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

   


   

  Spotkanie z ratownikami
     Uczeń klasy IIIb - Kacper Belica - zorganizował w dniu 21 marca 2018 r. spotkanie z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Międzybrodzie Bialskie - w ramach projektu edukacyjnego Zainteresowania inspiracją do działania – wytyczanie ścieżki zawodowej.
     Uczniowie Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Młodzież dowiedziała się również, na czym polega praca w grupie poszukiwawczo- ratowniczej oraz jak istotną rolę w tego typu działaniach odgrywa pies. Ponadto gimnazjaliści oraz nauczyciele - pod okiem ekspertów – mieli szansę przećwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość nakarmienia oraz pogłaskania psów ratowniczych wabiących się Cristi i Mamba. Serdecznie dziękujemy Panom z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Międzybrodzie Bialskie za interesujący wykład oraz dostarczenie nam wielu ciekawych informacji.

  Zapraszamy do galerii.

   


   

  Rekolekcje wielkopostne
     W dniach 19-21 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii: śpiewali psalmy, czytali lekcje i modlitwy wiernych.
     Okazało się, że tegoroczne ćwiczenia duchowe były dla nich wyjątkowym przeżyciem. Gimnazjaliści podziękowali Księdzu Rekolekcjoniście kwiatami i wierszem autorstwa uczennicy klasy IIIc – Kingi Wysockiej.
     Miejmy nadzieję, że głoszone nauki przyczyniły się do duchowego wzrostu młodych ludzi.

   


   

  Dzień Kobiet
     Tegoroczny Dzień Kobiet w Gimnazjum obchodzony był pod znakiem zdrowia. Dziewczęta uczestniczyły w spotkaniu z zakresu profilaktyki zdrowotnej, które poprowadził dr n.med. p. Robert Skalski. Uczennice zgłębiały wiedzę na temat profilaktyki raka szyjki macicy i raka piesi. Nie zabrakło również informacji z zakresu higieny, dbania o zdrowie oraz prowadzenia właściwego trybu życia. Pan doktor chętnie odpowiadał na wszystkie pytania stawiane przez uczennice. Nie zabrakło również informacji związanych ze szczepieniami ochronnymi i zgłaszaniem się na badania kontrolne w celu przeciwdziałania różnym chorobom, w tym nowotworom.    Dopełnieniem świętowania były zajęcia sportowe. W sposób szczególny, bo niezwykle aktywny, w wydarzeniu tym wzięły udział nasze uczennice. Podzielone na dwie grupy (klasy II i III) uczestniczyły w Maratonie Fitness. Każda z grup przez 2 godziny brała udział w zajęciach na trampolinach oraz treningu interwałowym. Uczennice w przerwach między zajęciami miały okazję skosztować specjalnie przygotowanych świeżo wyciskanych soków.


   


   

  Warsztaty zawodowe
     27.02.2018 r. po raz kolejny nasze uczennice wzięły udział w warsztatach kosmetyczno-fryzjerskich w ESZ ANAGRA w Łodzi. Wyjazd do Anagry zawsze budził wśród dziewcząt wiele emocji, tak było i tym razem. Nasze gimnazjalistki miały okazję poddać się zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Była to również okazja do poznania szkoły, która cieszy się zainteresowaniem wśród absolwentek gimnazjów. Jest zatem duża szansa, że w przyszłości skorzystamy z usług fryzjersko-kosmetycznych naszych byłych uczennic. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele: p. Bogusława Barańska, p. Agata Stępień i p. Grzegorz Kurdek.
     Zapraszamy do galerii.

   


   

  „Informatyczny Puchar” w ZSEE w Radomsku
     Po raz kolejny grupa uczniów kleszczowskiego gimnazjum wzięła udział w konkursie informatycznym organizowanym przez Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Do pierwszego etapu przystąpiło 14 uczniów, a do finałowej dziesiątki zakwalifikowało się pięciu: Kina Rafał, Kacperek Jakub, Nowacki Marcin, Piotrowski Adam, Jakub Mazur. Gala Finałowa odbyła się 2 marca. Wzięli w niej udział członkowie Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Uczniowie po rozwiązaniu testu w etapie finałowym mieli okazję uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez wykładowców Politechniki Łódzkiej. W klasyfikacji końcowej nasz uczeń Jakub Kacperek zdobył drugie miejsce. Gimnazjum w Kleszczowie zostało wyróżnione nagrodą specjalną - Pucharem dla najaktywniej działającej szkoły. Serdecznie gratulujemy!

   


   

  Wielki sukces Filipa
     Uczeń kl. III a – Filip Anszperger – został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie, uzyskując w trzecim etapie aż 70% punktów możliwych do zdobycia. To osiągnięcie powoduje, że Filip otrzyma 7 dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Trzecioklasistę przygotowywała p. Joanna Mądrzyk. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

   


   

  Projekt edukacyjny „Zainteresowania inspiracją do działania – wytyczanie ścieżki zawodowej”
     Uczniowie (21 osób) klas drugich i trzecich naszego Gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. „Zainteresowania inspiracją do działania – wytyczanie ścieżki zawodowej”. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Joanna Stawicka i Agata Stępień. Projekt realizowany był w listopadzie oraz grudniu 2017 r. Zadania gimnazjalistów oscylowały wokół zbierania informacji na temat swoich zainteresowań oraz wskazania szkół, w których mogliby kontynuować naukę. Jedno z działań polegało na wyszukaniu informacji o interesujących zawodach. Efekty pracy uczniów zostały przedstawione w formie plakatów, gazetek szkolnych lub prezentacji multimedialnych. Młodzież wykazała się dużą samodzielnością oraz kreatywnością.
     Uczniowie w ramach projektu mogli również zaproponować wyjazd. Jedna z uczennic, Zuzanna Grzejszczak, która aktywnie interesuje się muzyką, zorganizowała wyjazd na koncert charytatywny. Odbył się on w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nasza uczennica Zuzia wystąpiła we wspomnianym koncercie, grając na skrzypcach. Być może swoją pasją udało się jej „zarazić” uczestników imprezy.
     Zapraszamy do galerii.

   


   

  Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

     W poniedziałek 26 lutego 2018 roku miała miejsce już VII edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była "Bajkowa piosenka". Uczestnicy wykonywali utwory w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
     Gimnazjum w Kleszczowie reprezentowali uczniowie: Kinga Karasińska z piosenką Shakiry 'Try Everything', Zuzanna Grzejszczak z piosenką Christiny Aguilery 'Reflection' oraz duet Martyna Muskała oraz Olaf Dawid z piosenką Diego Luny' The apology song.'
     Rywalizacja była niezwykle zacięta. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem muzycznym i językowym. Utwór wykonany przez Zuzannę Grzejszczak, uczennicę klasy IIc, spotkał się z uznaniem jury i został nagrodzony wyróżnieniem.
     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   


   

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z GEOGRAFII

     Informacje w zakładce Konkursy.

   


   

  Gimnazjaliści z wizytą w schronisku dla zwierząt
     W dniu 26.01.2018r. uczniowie Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Bełchatowie. Dzięki przeprowadzonej wcześniej na terenie gminy Kleszczów akcji „Zimowa pomoc dla zwierząt” przez Szkolne Koło Wolontariatu, nasza szkoła zdobyła fundusze na wsparcie potrzebujących czworonogów. Wolontariusze przekazali schronisku zakupioną karmę dla psów i kotów, koce i ręczniki. Wyjazd miał po części charakter edukacyjny- uczniowie mieli okazje zobaczyć jak pracuje schronisko, jak wygląda opieka nad zwierzętami, a także poznać ich smutną historię. Szczególnie dużo emocji wzbudził kontakt z najmłodszymi czworonogami, które same wskakiwały na ręce wolontariuszy. Dzięki ofiarności mieszkańców Kleszczowa udało się po raz kolejny wesprzeć schronisko w Bełchatowie. Dyrektor gimnazjum i cała społeczność szkolna składają serdeczne podziękowania osobom które włączyły się w inicjatywę szkolnego koła Wolontariatu.

  Zapraszamy do galerii!

   


   

  Karnawał 2018
     25 stycznia w naszej szkole odbyła się impreza choinkowa, na którą przybyli miłośnicy tańca i zabawy. Gimnazjaliści „uzbrojeni” w dobre humory z ochotą ulegli magii karnawału. Wśród bawiących się byli bowiem i tacy, którzy wyjątkowość poświątecznego okresu podkreślili przebraniem. Niewątpliwie ułatwiło to imprezującym dokonanie wyboru Króla i Królowej balu. Tańcom towarzyszyły konkursy, których koordynatorkami były panie: Joanna Stawicka i Agata Stępień. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

   


   

  Powiatowy Dzień Języków Obcych w Radomsku
     24 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już edycji Powiatowego Dnia Języków Obcych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Radomsku.
     Impreza miała na celu propagowanie naukę języków obcych i zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy dotyczącej krajów nauczanych języków, podniesienie poziomu umiejętności językowych, poznawanie kultury krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, krajów frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych.
  W ramach Powiatowego Dnia Języków Obcych nasi uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:
 • Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi;
 • Konkurs na scenkę w języku obcym;
 • Konkurs na prezentacje multimedialną wybranego kraju europejskiego;
 • Prezentacja stroju charakterystycznego dla wybranego kraju Unii Europejskiej „Pokaz mody”.
 • Poniżej prezentujemy sukcesy Naszych Uczniów i zapraszamy do video i fotorelacji (zakładka Galeria) z tego wydarzenia!
 • I miejsce: Daria Gajda, Filip Anszperger, Amelia Ochnio – Pokaz mody.
 • II miejsce: Anna Brząkała, Kinga Wysocka, Małgorzata Stępień, Olaf Dawid – scenka w języku angielskim.
 • II miejsce: Marta Gąciarek – plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi.
 • Wyróżnienie: Zuzanna Grzejszczak – plakat o tematyce związanej z krajami europejskimi.
 • Wyróżnienie: Jan Pawelec, Rozalia Piskorska - prezentacja multimedialna wybranego kraju europejskiego.
 • Do konkursów uczniowie przygotowywali się z pomocą p. M. Bugajskiej.


   


   

  Nasz uczeń zwycięzcą międzypowiatowego konkursu z języka niemieckiego
     W dniu 24 stycznia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników międzypowiatowych zmagań konkursowych z języków obcych nowożytnych (języka niemieckiego, angielskiego oraz francuskiego). Organizatorem ambitnego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, który w ramach VII Powiatowego Dnia Języków Obcych przygotował między innymi konkursy językowe, w których mogli uczestniczyć uczniowie szkół nie tylko z rejonu powiatu radomszczańskiego, ale również powiatów sąsiadujących z nim. Uczeń naszego gimnazjum Bartłomiej Bednarz (klasa II c) – kontynuując szkolną tradycję – został laureatem konkursu z języka niemieckiego, zajmując I miejsce w kategorii „Prezentacja multimedialna”, przedstawiając w sposób audio-wizualny jedno z państw obszaru niemieckojęzycznego. Tematem projektu Bartka były ciekawe miejsca w Niemczech, w swojej prezentacji zaprosił widzów do interaktywnej podróży do Berlina, nad Jezioro Bodeńskie, do Szwarcwaldu, w malownicze zakola Renu (Skała Lorelei), do baśniowych zamków Ludwika II Bawarskiego (Neuschwanstein), do Parku Rozrywki k. Rust (Europa-Park), do Kolonii, a na koniec w piękne zaśnieżone Alpy Niemieckie (Zugspitze).
     Szczegółowe sprawozdanie z finału konkursu wraz z galerią zdjęć znajdują się między innymi na stronie internetowej : Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, na portalu Radomsko - nasze miasto oraz w materiałach Telewizji NTL.
  Gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi, który przygotował tak wspaniałą i pouczającą prezentację, życząc jednocześnie wytrwałości w kolejnych zmaganiach językowych!

   


   

  Projekt edukacyjny „Mały Pitagoras”
     Uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pt. „Mały Pitagoras” w listopadzie i grudniu 2017 r. przeprowadzili w gminnych przedszkolach zajęcia z matematyki z dziećmi 5-cio i 6-letnimi. Zajęcia te były dostosowane do danej grupy wiekowej i miały na celu poszerzenie wiedzy młodego pokolenia i wstępne zaznajomienie ich z „królową nauk”. Za zgodą dyrekcji przedszkoli w Kleszczowie, Łuszczanowicach oraz w Łękińsku uczniowie pod opieką pań: Julity Gonery, Agnieszki Perońskiej i Anny Dominiak zrealizowali wspaniałe lekcje łączące naukę matematyki i zabawę. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, które wyznaczyli im gimnazjaliści, a wspólna zabawa pokazała z jaką sympatią dzieci przyjęły uczniów naszej placówki.

  Zapraszamy do galerii!

   


   

  Noworoczne Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie
     W dniu 5 stycznia 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego koła Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej św. Barbary w Kleszczowie. W trwającej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia uczniowie przygotowali oprawę muzyczną do wspólnego kolędowania. Przybliżyli również znaczenie symboli związanych ze świętami m.in. drzewka iglastego, dzielenia się opłatkiem czy też kultu św. Mikołaja. Uczniowie podzielili się informacjami o tradycjach bożonarodzeniowych w innych krajach. Wspólne kolędowanie zakończyło się życzeniami noworocznymi i wręczeniem upominku dla pensjonariuszy. Pobyt w Domu Opieki sprawił mieszkańcom dużą radość i pozwolił na oderwanie się choć przez chwilę od codziennej monotonii. A dla uczniów był kolejnym dobrym doświadczeniem.

  Zapraszamy do galerii!

   


   

  Świąteczna Kawiarenka
     W dniu 19.12.2017r. w Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kleszczowie została przeprowadzona akcja charytatywna „Kawiarenka Świąteczna” przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod okiem opiekuna Pani Magdy Szczęsnej. Od drugiej przerwy na holu przy sekretariacie szkoły uczniowie mogli wesprzeć nasze cele charytatywne zakupując wspaniałe słodkości, rozmaite wypieki i pyszną gorącą czekoladę. Udało nam się stworzyć wspaniałą świąteczną atmosferę, która każdemu się w tym dniu udzielała. Uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie kupowali wypieki, siadając w naszej kawiarence i delektując się smakiem. W tle grały polskie i zagraniczne kolędy. Uzbierany dochód Szkolne Koło Wolontariatu przeznaczy na cele charytatywne i pomoc dla potrzebujących osób.

   


   

  LITERATURA I PLASTYKA - Wizualizacja plastyczna poezji ks. Jana Twardowskiego
     Środkiem wyrazu plastycznego dla poezji ks. Jana Twardowskiego są struktury jesiennych liści platanu i spodów butów wykonane w technice frotażu. Kompozycje plastyczne wprowadzają widza w egzystencjalny kierunek filozoficznych prawd wiary poety. Poezja ks. Jana Twardowskiego podaje dogmaty wiary religijnej bez patosu, bez surowości nakazów i zakazów, bez lęku, głosząc, że ma być ona pomocą i nadzieją dla człowieka.    Prace plastyczne powstały na zajęciach koła plastycznego. Zapraszamy do galerii!

   


   

  POLSKI FILM, KTÓRY PODBIJA ŚWIAT
     W dniu 14 grudnia 2017r. grupa 39 uczniów naszego gimnazjum obejrzała w Bełchatowie film animowany pt: „Twój Vincent”. Niezwykła historia życia i zagadkowej śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha została opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Film który zmienia historię kina. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata. Dzieła van Gogha ożyły i przemówiły.

   


   

  Udział naszych uczniów w koncercie charytatywnym
     W dniu 15 grudnia 2017 r. grupa 18 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w koncercie charytatywnym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (strona szkoły: http://www.muzycznapiotrkow.pl). Koncert odbył się w ramach projektu przeprowadzonego przez studentki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – jego założeniem była pomoc dla wychowanków piotrkowskiego Domu Dziecka. W koncercie wystąpiły: Piotrkowska Orkiestra Kameralna oraz uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Ewy Izydorczyk-Grzelak. Wśród muzyków znalazła się nasza utalentowana uczennica klasy II c Zuzanna Grzejszczak, która grała na skrzypcach (I sekcja). Szczegółowe informacje na temat koncertu zostały zamieszczone w „Gazecie Trybunalskiej” (http://gazetatrybunalska.pl/2017/12/piotrkow-charytatywny-koncert-w-szkole-muzycznej/). Podczas koncertu zostały wykonane utwory prezentujące muzykę filmową oraz kolędy, do których wykonania publiczność włączyła się swoim śpiewem.
     Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wysłuchania tak wspaniałego koncertu muzycznego. Gratulujemy Zuzi sukcesów i życzymy kolejnych!

   


   

  Azymut zawód II
     Konkurs "Azymut zawód II" organizowany był przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łodzi z jednostkami podległymi.    Celem konkursu było propagowanie wiedzy o świecie zawodów i rynku pracy oraz uświadomienie zmiennego zapotrzebowania na zawody w czasie zanikania jednych i pojawiania się nowych zawodów. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie musiały przygotować prezentację multimedialną na wybrany przez siebie zawód. Prace konkursowe można było wykonać indywidualnie lub w zespołach (max. trzy osobowych). Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace, które później zostały nagrodzone. Uczniowie z naszego gimnazjum zajęli poszczególne miejsca:
 • I miejsce- Magdalena Pękala IIa
 • Wyróżnienie- Zuzanna Grzejszczak IIc i Bartłomiej Bednarz IIc
 • Wyróżnienie- Daria Gajda IIIc
 •    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 05.12.2017r. w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi.

  Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

   


   

  Across Cultures - szkolna gazetka anglojęzyczna
     Uczniowie naszego gimnazjum zachęcają do czytania naszego szkolnego czasopisma w języku angielskim Across Cultures. Wydania gazetki można znaleźć w zakładce English Corner.

   


   

  ANDRZEJKI
     Andrzejkowe wróżby i zabawa towarzyszyły nam 29 listopada br., na ten szczególny wieczór samorząd uczniowski przygotował atrakcje dla wszystkich, którzy chcieli się spotkać z przyjaciółmi i miło spędzić czas. Oceńcie sami, czy się udało...

   


   

  Tydzień profilaktyki
     Trzeci tydzień listopada upłynął w kleszczowskim gimnazjum pod hasłem tygodnia profilaktyki. Przez te kilka dni bardziej niż zwykle nasilone zostały działania o charakterze profilaktycznym. W tym roku skupiliśmy się na temacie związanym z cyberprzemocą i bezpieczeństwie na portalach społecznościowych, ale nie zabrakło też zagadnień związanych z alkoholem i uzależnieniami. Już dwa tygodnie wcześniej pedagog szkolny ogłosiła konkurs klasowy na wykonanie plakatu promującego bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. Pod okiem wychowawców powstały piękne prace, które stały się dekoracją szkolnego korytarza. Dzięki współpracy z Gminną Komisją rozwiązywania problemów Alkoholowych udało się zaprosić grupę teatralną „ Kurtyna”. Aktorzy teatru w sposób przystępny, a momentami nawet humorystyczny starali się przekazać młodym widzom takie wartości jak umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o posiadane informacje i ocenę skutków własnych działań, aktywną postawę w obliczu trudnych, życiowych problemów, umiejętność dostrzegania konsekwencji zachowań wobec innych, kształtowanie umiejętności psychospołecznych /radzenie sobie ze stresem, poszukiwanie pomocy, rozwiązywanie konfliktów i przewidywanie konsekwencji własnych działań/. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych podczas których mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą tworząc w zespołach prace. Tworzyli projekty pozytywnych memów, projektowali miejsce w sieci, w którym uczniowie mogliby prezentować swoje talenty i sukcesy, pisali rymowany tekst propagujący bezpieczna i etyczną obecność w internecie, tworzyli wywiad z hejterem i inne. Nie zapomnieliśmy o rodzicach, którzy uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym i zgłębiali wiedze na temat bezpieczeństwa dzieci w wirtualnym świecie. Ponadto odbyło się szkolenie dla członków rady pedagogicznej Cyberprzemoc, wiem jak przeciwdziałać. Szkolny tydzień profilaktyki koordynowała pedagog szkolny - Magdalena Szczęsna.

   


   

  Gratulujemy!!!
     Za nami eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W tym roku szkolnym przeprowadzono konkursy z następujących przedmiotów: historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, geografia, biologia, chemia, język angielski, język niemiecki, język polski oraz informatyka. Łącznie wzięło w nich udział 66 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:
 • Daria Gajda (kl.IIIc) – wiedza o społeczeństwie
 • Brunon Kukieła (kl.IIIc) – wiedza o społeczeństwie
 • Oliwia Ciesielska (kl. IIIc) – wiedza o społeczeństwie, język angielski
 • Filip Anszperger (kl.IIIa) – wiedza o społeczeństwie
 • Anna Brząkała (kl.IIIc) – język angielski, biologia
 • Kinga Wysocka (kl.IIIc) - biologia
 • Marta Gąciarek (kl.IIc) – język angielski
 • Zuzanna Grzejszczak (kl.IIc) – matematyka
 • Koordynatorem eliminacji szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych prowadzonych na terenie gimnazjum była p. Ilona Ziemba.

  Życzymy w/w uczniom dalszych sukcesów.

   


   

  XII Ekologiczny Rajd „Barbórka” w Kleszczowie
     W dniach 24-25 listopada 2017 r. członkowie SK PTSM pod opieką p. Ilony Ziemby i p. Bogusławy Barańskiej wzięli udział w XII Ekologicznym Rajdzie „Barbórka” w Kleszczowie. Celem imprezy było upowszechnianie tematyki regionalnej i ekologicznej, poznanie krajobrazu silnie przekształconego przez człowieka, poznanie walorów krajoznawczych, turystycznych i rekreacyjnych gminy Kleszczów oraz popularyzacja PTSM, jako organizacji umożliwiającej tani i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Podczas rajdu uczniowie SK PTSM odbyli wycieczkę pod pomnik św. Barbary i na taras widokowy KWB Bełchatów. Organizatorzy zadbali o bardzo miłą atmosferę, a dyskoteka wprawiła młodych turystów w wyśmienity nastrój. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział we wszystkich konkursach zdobywając wysokie miejsca. W tym roku podczas trwania rajdu odbył się: konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o gminie Kleszczów, test z języka angielskiego, konkurs literacki i plastyczny. W sobotę na zakończenie rajdu w kompleksie „Solpark” odbył się turniej pływacki.
  Naszą szkołę w rajdzie reprezentowali następujący uczniowie: Kinga Wysocka, Weronika Frankowska, Oliwia Nocoń, Łucja Tkacz, Karol Belica, Rozalia Piskorska, Aleksandra Mazur, Filip Anszperger, Julia Hejak, Julia Kierasińska, Wiktoria Chomen, Patryk Roczek oraz po raz pierwszy: Bartłomiej Bednarz, Olaf Dawid, Mikołaj Grzybek oraz Wanda Gwoździk.

  Nasze sukcesy:

  Weronika Frankowska – I miejsce w konkursie plastycznym
  Kinga Wysocka – I miejsce w konkursie literackim
  Łucja Tkacz – I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM
  Mikołaj Grzybek – I miejsce w turnieju pływackim
  Aleksandra Mazur – I miejsce w konkursie wiedzy o gminie Kleszczów
  Olaf Dawid – II miejsce w turnieju pływackim
  Olaf Dawid – II miejsce w teście z języka angielskiego
  Kacper Belica – III miejsce w turnieju pływackim

   


   

  My City Through My Eyes - eTwinning

     W związku z udziałem naszej szkoły w programie europejskiej współpracy szkół - eTwinning, nasza uczennica Anna Brząkała przygotowała filmik w ramach projektu 'My City Through My Eyes'.

     Opiekunem projektów eTwinning jest p. Małgorzata Bugajska.
  Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych uczniów.

   


   

  Kulinarny projekt eTwinning w naszej szkole.

     Uczniowie naszego Gimnazjum wspólnie z p. M. Bugajską, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, realizowali projekt w ramach programu eTwinning. Tym razem wspólnie z uczniami z zagranicznych szkół wzięli udział w projekcie 'Eurosweets vol. 2', który polegał na wymianie naszych kulinarnych umiejętności. Uczniowie mogli w ten sposób poznać popularne dania z innych krajów, ich składniki oraz przepisy. Krótkie filmiki okazały się być bardzo interesującą formą prezentacji. Zapraszamy do obejrzenia pracy naszych uczniów:

   


   

  21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.
  Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
  Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać sie podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.
  W Gimnazjum im. Wł. St. Reymona w Kleszczowie z okazji Dnia Życzliwości, uczniowie mogli napisać listy do swoich kolegów/koleżanek, nauczycieli i wrzucić je do „Skrzynki Życzliwości” – następnie listy zostały przekazane adresatom, na ich ustach zagościł uśmiech.


   


   

  ANATOMIA W PRAKTYCE
     W dniu 20 listopada 2017 roku młodzież klas II i III naszego Gimnazjum wzięła udział w wyjeździe do wrocławskiego Humanitarium, zorganizowanym przez nauczyciela biologii p. Monikę Starygę.
     Humanitarium. Ogrody Doświadczeń to centrum nauki zlokalizowane we Wrocławiu; jego ideą jest popularyzacja wiedzy i pokazywanie nauki w rzeczywistości. Będąc tam można się przekonać, że nauka to nie tylko książki, a przede wszystkim cały otaczający świat.
     Grupa 45 uczniów pod opieką nauczycieli i kierownika wycieczki uczestniczyła w wystawie eksperymentalnej oraz warsztatach sekcyjnych.
     Młodzież pokonała trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów multimedialnych. Empirycznie przekonała się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, przechodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Eksperymentalnie nasi uczniowie oświetlili również energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłali rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukowali energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i używali energii sprężonego powietrza... do zestrzelenia kręgli.
     Młodzież miała niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca. Przy użyciu skalpela uczestnicy warsztatów rozcinali serce i poznawali jego anatomię.
     Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda gałka oczna jak to jest... trzymać ją w dłoni? Nasza młodzież już to wie! Przy pomocy skalpela chirurgicznego przeprowadziła sekcję gałki ocznej i zobaczyła na własne oczy, z jakich elementów się składa.
     Warsztaty dostarczyły młodzieży i ich opiekunom mnóstwa wrażeń.

   


   

  Z cyklu „Pasje naszych uczniów”

  Julia Płomińska i jej spotkanie z Estelle Maskame
     Estelle Maskame to młoda i bardzo utalentowana, na co dzień mieszkająca w Szkocji, autorka książek dla młodzieży, które pokochały miliony czytelniczek na całym świecie. Jej największym dotychczasowym bestsellerem jest trylogia DIMILY, która została przetłumaczona na 14 języków i nie schodzi z półek bestsellerów. Ostatnią książką Estelle jest: "Wróć, jeśli masz odwagę". W listopadzie bieżącego roku, polski wydawca książek Estelle ogłosił spotkanie autorskie w Warszawie oraz kameralne warsztaty dla bloggerów w Łodzi. Szansę na uczestnictwo wydawnictwo dało także innym osobom, dlatego można było nadsyłać zgłoszenia, co miało pomóc organizatorom na wybranie spośród wielu chętnych, jednej osoby. Julia, uczennica klasy III c nadesłała wymagane zgłoszenie. Kilka dni później dostała wiadomość, że jej uczestnictwo jest mile widziane.
  17 listopada w Łodzi, w siedzibie wydawnictwa Feeria young odbyły się warsztaty. Podczas kilkugodzinnego spotkania można było dowiedzieć się wiele o autorce i jej twórczości. W warsztatach uczestniczyło 10 dziewcząt z różnych zakątków Polski. Julia przekazała informację, iż uczestnicy warsztatów stworzyli wspaniałą atmosferę dzieląc się swoimi doświadczeniami. Mogli również dowiedzieć się, jak napisać własną książkę i przełamać się, aby pokazać ją światu. Nasza uczennica mogła także porozmawiać osobiście z autorką, zrobić sobie zdjęcie oraz poprosić o podpisanie dla niej książki. Jak twierdzi sama Julia - był to jeden z najlepszych dni w życiu; mogła poznać autorkę, która zmieniła jej podejście do czytania. Kiedyś nie lubiła czytać książek, ale od przeczytania właśnie trylogii Estelle Maskame czyli od 2 lat, czytanie zabiera ją w inny świat. To chwila wytchnienia od szarej rzeczywistości. Julia do dzisiaj utrzymuje kontakt z wieloma uczestniczkami spotkania. Uważa, że spotkania autorskie to wspaniała okazja do poznania swojego ulubionego autora i innych wspaniałych ludzi, których fascynuje świat książek.


   


   

  „Galaretkowa akcja” Szkolnego Koła Wolontariatu
     Słodka przerwa galaretkowa w naszym gimnazjum usatysfakcjonowała wielu uczniów. Odbyło się to dzięki pomysłowości uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy w ten sposób chcieli pozyskać środki na realizację akcji charytatywnych. Przygotowane dzień wcześniej galaretki rozeszły się błyskawicznie. Akcja spotkała się z miłym odzewem, dlatego będzie organizowana cyklicznie. Serdecznie dziękujemy.

   


   

  Międzyklasowy Konkurs Geograficzny
     Ruszyła kolejna edycja konkursu geograficznego. W tym roku szkolnym uczniowie zmierzą się ze znajomością państw, stolic i flag większości krajów świata. Łącznie w konkursie weźmie udział 32 uczniów. W I etapie uczniowie podzieleni na 16 dwuosobowych drużyn będą musieli wykazać się znajomością stolic i flag wszystkich państw Europy i Ameryki Południowej. Eliminacje do finału rozpoczęły się 08 listopada i potrwają do 20 grudnia 2017 roku. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa p. Ilona Ziemba i komisja w składzie: Julia Hejak, Julia Kierasińska i Wanda Gwoździk.
     Pierwsze emocje już za nami. Warto nadmienić, iż uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu. Już dwie drużyny znalazły się w finale uzyskując maksymalną liczbę punktów.
  Liczba drużyn z podziałem na zespoły klasowe:
    IIa – 1
    IIb – 1
    IIc – 4
    IIIa – 2
    IIIb – 2
    IIIc – 2
    IIId – 4.

   


   

  Akcja charytatywna: Zimowa pomoc dla zwierząt
     W dniach 24-25 listopada 2017r. z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta zostanie przeprowadzona akcja „ Zimowa pomoc dla zwierząt”. Celem akcji jest pomoc zwierzętom ze schronisk w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. W tych dniach uczniowie gimnazjum będą zbierali na terenie gminy Kleszczów pieniądze oraz karmę dla psów i kotów. Dzięki akcji wspomożemy schroniska w dokarmianiu zwierząt w trudnym zimowym okresie.
  Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się akcję pomocy zwierzętom.

   


   

  Stanisław Moniuszko - "Halka"
     Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów naszego gimnazjum zorganizowano wyjazd na operę do Teatru Wielkiego w Łodzi. 14 listopada grupa 45 uczniów z klas II i III uczestniczyła w wieczornym spektaklu „Halka” Stanisława Moniuszki. Zrealizowane z dużym rozmachem widowisko wywołało różne emocje u naszej młodej publiczności. Niewątpliwie u niektórych gimnazjalistów opera obudziła sympatię do tego typu tekstów kultury. Rozmowy z uczniami uczestniczącymi w wyjeździe pozwalają wysnuć optymistyczny wniosek, że spora część młodzieży chętnie będzie wracać na widowiska operowe. Pozytywne opinie utwierdziły organizatorkę wyjazdu – Panią Bogusławę Barańską w przekonaniu, że warto „zarażać” młode pokolenie kulturą wysoką.

   


   

  "(…) Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
  Lecz czymś największym, czym być można: sobą!"
     Tymi słowami 13 listopada uczniowie gimnazjum uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Obchody Święta Niepodległości upłynęły w atmosferze refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny. Wspomnienia o walczących za Polskę , recytacja wierszy i wykonanie okolicznościowych pieśni nadały akademii niezwykle podniosły charakter. Gimnazjaliści przypomnieli ważne etapy 123 letniej drogi do odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie obejrzeli także film pt. Niezwyciężeni, który uświadomił im, że Polska mimo, że w 1918 roku odzyskała niepodległość musiała walczyć o swoją wolność jeszcze następne pół wieku. Akademię przygotowały panie Bogusława Barańska i Ilona Bujacz, scenografią natomiast zajęła się p. Bogusława Gajzler.
  12 listopada uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem NMP w Kleszczowie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem.

   


   

  GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     12 listopada br. to w naszej gminie dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości, społeczność naszego gimnazjum włączyła się w tę patriotyczną uroczystość, reprezentował nas poczet sztandarowy. Delegacja gimnazjalistów złożyła także kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem poświęconym bohaterom walk o niepodległość.


   


   

  Konkurs kulinarny „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM !”
     W dniach 16 – 22 października w ramach IX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY odbyła się V edycja konkursu kulinarnego dla gimnazjalistów „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM !”
  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Udział w konkursie wzięły 3 drużyny z Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie, w składzie:
  1.  Michalina Wrońska, Julia Nowak
  2.  Katarzyna Nowacka, Weronika Mielczarek
  3.  Daria Gajda, Kinga Karasińska
  Naszym uczennicom udało się zająć III miejsce. Gimnazjalistki Daria Gajda i Kinga Karasińska opracowały przepis na dyniowe babeczki. Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu! Zachęcamy do zapoznania się i wypróbowania przepisów konkursowych:
  - torcik Kinder,
  - Chili con carne.

  Koordynatorami szkolnymi konkursu były panie: Joanna Stawicka i Agata Stępień.

   


   

  Światowy Dzień Chleba
     16 października to Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wystąpili z inicjatywą uczenia tego święta. Już po raz trzeci włączyliśmy się w kampanię na rzecz propagowania żytniego chleba na zakwasie. Tego dnia szkolne korytarze wypełnił zapach domowego chleba. Do współpracy zaprosiliśmy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Kleszczowie. Pod opieką starszych koleżanek i kolegów uczniowie przygotowali bułeczki i chleb na zakwasie. Używali do tego różnego rodzaju mąk: żytniej , pszennej, orkiszowej. Przyozdobione ziarnami słonecznika, dyni, sezamu bułeczki i chleb trafiły do pieca. W oczekiwaniu na wypieki uczniowie obejrzeli film edukacyjny „ Od ziarenka do bochenka” i poznali proces wytwarzania chleba. O walorach chleba żytniego pieczonego na zakwasie można było przekonać się podczas degustacji, która zawsze jest istotnym elementem szkolnego święta. Cała społeczność szkolna mogła popróbować wypieków przygotowanych przez uczniów. Ciepły chleb posmarowany własnoręcznie robionym masłem szybko znikał z talerzy. Dzięki tej akcji uczniowie mogli przypomnieć sobie jak ważna rolę odgrywa chleb w polskiej tradycji.

   


   

  OBCHODY XVII DNIA PAPIESKIEGO – „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”
     Poczet sztandarowy naszego gimnazjum, jak co roku uczestniczył w obchodach XVII Dnia Papieskiego, które w naszej parafii zorganizowano 15 października br. Towarzyszyło im złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża - Polaka oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSP w Kleszczowie, którego patronem jest Jan Paweł II.   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     W dniu 16 października br. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótka część artystyczna przygotowana przez SU oraz kwiaty i upominki dla nauczycieli i pracowników administracji były podziękowaniem za codzienną pracę i wysiłek.

      

  DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
     27 września 2017 r. odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez SU. W dobrych humorach, z muzyką rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. A oto fotorelacja...


   


   

  WITAJ SZKOŁO!
      04 września w Naszym Gimnazjum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W inauguracji wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pan dyrektor Ryszard Ciągło powitał przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów gimnazjum jak również życzył wszystkim uczniom zapału do nauki i sukcesów w nowym roku szkolnym.

   


   

  Ubezpieczenie NNW
     W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszego Gimnazjum ubezpieczeni są od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w InterRisk VIENNA INSURANCE GROUP. Polisa EDU-A/P 043897
  Suma ubezpieczenia: 23.000,00 zł
  Wysokość składki rocznej: 40,00 zł
  Okres ubezpieczenia: od 01.09.2017 r. – do 31.08.2018 r.

   


   

  ORIENTACYJNY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WE WRZEŚNIU 2017
     Tutaj można zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów dowożących młodzież do gimnazjum.